T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
NEVŞEHİR / ACIGÖL - Kurugöl 70.Yıl Ortaokulu

Haberler

Mrt

                       Okulumuzda Nevruz Bayramı coşkuyla kutlandı.

        Kutlama Programına, İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Erdem AKBULUT, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KOYUNCU, İlçemizdeki Okul Müdürlerimiz, Okulumuzdaki Öğretmenlerimiz ve Öğrenciler katılmışlardır. 

        Sayın Kaymakamımız Mehmet Erdem AKBULUT, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KOYUNCU ve misafirlerin demir dövmesi, ardında Okul Müdürlüğünce misafirlere verilen yemek ikram ile program sona ermiştir. 

        İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Erdem AKBULUT, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KOYUNCU, İlçemizdeki Okul Müdürlerimiz, Okul İdarecileri ve öğretmenlerine hazırlanan bu güzel programdan dolayı teşekkür etmiştir.

Mrt

Okulumuzda gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Zaferi programında emeği geçen başta öğretmenimiz Emrah SUSAM olmak üzere tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı Türk Milleti’nin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan, İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 96. yıldönümünü kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk´ü, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy´u, bütün İstiklal Kahramanlarımızı ve Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz.

Mrt

Okulumuzda yapılan sivil savunma tatbikatında emeği geçen başta kulüp öğretmeni Ömer METİN olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Şbt

 Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR okul ziyaretleri kapsamında okulumuza da ziyarette bulundular. İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR ve Şube Müdürü Yusuf AYDOĞMUŞ okulumuzda incelemelerde bulundular. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat DEMİR Okulumuz ziyaretleri esnasında Okul İdareci ve Öğretmenlerimiz ile görüşerek eğitim öğretim faaliyetleri hakkında istişarelerde bulunduktan sonra İdareci, Öğretmen ve Öğrencilerimize başarılar dileyerek ziyaretlerini tamamladı. 

Ock

2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi karne töreni ile tamamlandı.Tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

Ock

Bir gecede Türkiye yüzyıllık bir acıyı, öfkeyi, pişmanlığı yaşadı. Köprülerin kapatıldığına dair ilk haberler geldikten sonra her geçen dakika millet darbecilere karşı ayaklanmaya, yürümeye başladı tankların üzerine...

İki ses, iki çağrı hainlerin bütün planlarını altüst etti; Birincisi Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın telefonla canlı yayına bağlanarak halkı sokağa çağırması diğeri Diyanet´in tüm camilere ´gece boyunca sela okuyun´ talimatını vermesi...

Bu yaşanan acılar nedeniyle ve halkımızın demokrasi zaferi vesilesiyle şehitlerimizin anısına, okulumuzda ´´15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler köşesi´´ hazırlandı.

Ara

15.12.2016 Perşembe günü Acıgöl ilçesi ve köylerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verilmiştir

Ara

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencileri sosyal sorumluluk projeleri kapsamında topladıkları çeşitli hediyeleri okulumuza teslim etti. Okul Müdürü Ömer BAYSAL´da , böylesine anlamlı bir projeden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, üniversite öğrencilerine teşekkür ettiğini belirtti.

Ara

  Okulumuzda kitap kumbarası adlı kampanya başlatıldı. İdareci, öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 Kumbarada biriken kitaplarla sınıf kitaplıkları oluşturuldu.

Kas

    Yedi Tepe Üniversitesi Erasmus Programı öğrencileri; çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerle beraber okulumuzu ziyaret ettiler.

35 kişilik öğrenci kafilesi, toplum hizmeti çalışmaları kapsamında köy okullarına yaptıkları senelik rutin ziyarette bu sene okulumuzu tercih ettiler.

    Sayın Okul Müdürümüz Ömer BAYSAL nezaretinde sınıflarda öğrencilerle kaliteli zaman geçiren grup, okul bahçesinde de öğrencilerle sportif etkinlikler gerçekleştirdiler. Yarım günlük ziyaret hoş anlara tanıklık etti.Öğrencilerimiz yapılan etkinliklerden çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Haz

2015-2016 eğitim-öğretim yılının sonunda karne töreni gerçekleşti.Okulumuza veda eden öğretmenlerimizden Melahat ÖLMEZ ve Handan ORHAN´a emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller dileriz.

May

Acıgöl ortaokulları arasında düzenlenen okul Sporları turnuvasında Masa Tenisi Küçük Kızlar kategorisinde yarışmaya katılan okulumuz İlçe 2.si olmuştur. Turnuvaya katılan öğrencilerimiz Selinay Gezer, Rabia Eroğlu ve Sibel Baytar´ı ayrıca öğrencilerimizi hazırlayan okulumuz beden eğitimi öğretmenimiz Ömer Metin´i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Nis

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı köyümüzde büyük bir coşku ile kutlandı. Tüm öğrencilerimizin,velilerimizin ve halkımızın bayramını kutluyoruz. 

Nis

Kut´ül Amare Zaferinin 100. yıldönümü,Okulumuzda  Sosyal bilgiler öğretmenimiz Gülhan Koçyiğit´in rehberliğinde çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır.